تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ بروزرسانی: ۲۷ اسفند ۱۳۹۹

مدیر توزیع برق شهرستان قروه از تبدیل 17507 متر شبکه سیمی به کابل خودنگهدار روستاهای شهرستان قروه با هدف استانداردسازی و بهسازی شبکه با اعتباری بالغ بر 12 میلیاردو671 میلیون ریال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان فرهاد میمنت آبادی درتشریح این خبر گفت : به منظور کاهش تلفات انرژی الکتریکی ، افزایش ضریب پایداری شبکه برق  ، اصلاح آرایش شبکه و زیباسازی مبلمان روستایی، تبدیل ۱۷۵۰۷ متر شبکه به کابل خودنگهدار روستاهای آونگان ، شهاب الدین ، سوتپه ، حسن آباد محمد نظر ، دیرکلو ، کاظم آباد ، برمه تپه و چهارگاه این شهرستان  با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد و ۶۷۱ میلیون ریال به بهره برداری رسید .

وی در ادامه خاطرنشان کرد : با توجه به مشکلات سرقت انرژی و تجهیزات شبکه فشار ضعیف که این امر منجر به نوسان و ضعف ولتاژ و همچنین آسیب رسیدن به وسایل الکتریکی  مشترکان میشودنسبت به اصلاح و بهینه سازی شبکه سیمی فشار ضعیف و تبدیل آن به شبکه کابل خودنگهدار اقدام گردید . حل مشکلات مذکور باعث کاهش خاموشی شبکه و رفع نقاط حادثه خیز با تغییر ساختار شبکه و همچنین جابجایی پایه های داخل سواره روها که یکی از مشکلات عمده در روستای مالوجه بود رفع گردید.

میمنت آبادی در پایان یادآور شد: تبدیل شبکه سیم به کابل خودنگهدار علاوه بر افزایش قابلیت اطمینان در مقابل شرایط جوی و اتفاقات ناشی از برخورد اشیاء خارجی، خطر سرقت شبکه برق را محتمل نموده و همچنین امکان استفاده از برق غیرمجاز را کاهش می دهد که این امر باعث کاهش تلفات و انرژی توزیع نشده نیز میشود و از تحمیل ضرر و زیان به شرکت توزیع و همچنین از مشکلات قطعی برق و ایجاد نارضایتی جلوگیری می شود.

image_pdfimage_print