تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۴۰۰
تاریخ بروزرسانی: ۲۴ بهمن ۱۴۰۰

مدیر توزیع برق شهرستان سقز با اشاره به اینکه امسال تاکنون ۸ کیلومتر کابل خودنگهدار برای متقاضیان دو بخش خانگی و تجاری در شهرستان سقز احداث شده است ، افزود: برای اجرای این طرح بیش از ۲۱ میلیارد ریال اعتبار صرف شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان، عبدالله ابراهیمی مدیر توزیع برق شهرستان سقز گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۸ کیلومترشبکه  فشار ضعیف هوایی در راستای ایجاد زیرساخت های لازم به منظور تامین برق متقاضیان انشعابات جدید در نقاط مختلف شهرستان سقز، در بخش شهری و روستایی، احداث شد.     

وی با اشاره به اینکه همزمان با اجرای این طرح ۲۴۰ اصله پایه روشنایی نیز در این مناطق نصب شده است، افزود:در مجموع برای اجرای این طرح در شهرستان سقز بیش از ۲۱ میلیارد ریال اعتبارصرف شده است.

ابراهیمی بیان کرد: ۴ کیلومتر از شبکه برق احداث شده در حوزه شهری و در دو بخش خانگی و تجاری  و ۴ کیلومتر آن نیز مربوط به روستاهای این شهرستان و در بخش خانگی است.

مدیر توزیع برق شهرستان سقز اظهار داشت:با احداث این مقدارشبکه فشارضعیف به شیوه کابل خودنگهدار تعداد ۳۰۰مشترک جدید به مشترکان برق سقز افزوده شده است.

وی یادآور شد: تامین برق متقاضیان و مشترکین جدید، کاهش شعاع تغذیه شبکه فشار ضعیف ، ارتقای ضریب اطمینان شبکه و رضایتمندی مردمی ، از مهم ترین اهداف اجرای این طرح ها به شمار می روند.

ابراهیمی در پایان به احداث ۱۵ مورد چاه ارت در شهرستان سقزهمزمان با اجرای این پروژه اشاره کرد و گفت: بسیاری از سیستم‌ها و تجهیزات الکتریکی برای تخلیه‌ی جریان‌های ناگهانی باید به زمین متصل شوند و اتصال بدنه این تجهیزات به زمین باعث هدایت جریان‌های سرگردان و پیشگیری از بروز خطرات جانی ناشی از برق گرفتگی خواهد شد.

لازم به ذکر است در سنوات اخیر به جهت ارتقاء سطح ایمنی و جلوگیری از بروز خطرات جانی ، اجرای چاه ارت در سطح استان انجام می پذیرد.

image_pdfimage_print