۹۰ کیلومتر شبکه برق شهرستان سقز به کابل خودنگهدار تبدیل شد

تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ بروزرسانی: ۲۶ اسفند ۱۳۹۹

مدیر توزیع برق شهرستان سقز از جایگزینی و تبدیل سیم های مسی به کابل خودنگهدار برق شهر صاحب به طول 7798 متر و 2 روستای بزرگ (ایرانخواه و سرا) به طول جمعا" 9196 متر جمعا" با اعتباری بالغ 27میلیاردو 650 میلیون ریال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان عطاا… نوروزی در تشریح این خبر گفت: در راستای حل مشکلات مهم شبکه برق از جمله رفع ضعف ولتاژ برق مشترکان شهری و روستایی، کاهش تلفات و  اصلاح و بهینه سازی شبکه‌های فرسوده و سیمی، شبکه های برق به کابل خودنگهدار تبدیل شدند.

وی درادامه هدف از اجرای این طرح را کاهش اتلاف برق، کاهش سرقت سیم های مسی و پایان دادن به انشعاب های غیرمجاز در شبکه های توزیع برق برشمرد و یادآور شد: طرح تبدیل سیم های مسی به کابل خودنگهدار پایانی به انشعاب های غیرمجاز بوده که موجب قطع برق مشترکین و ایجاد نارضایتی و وارد شدن خسارت به مردم می‌شود.

نوروزی در ادامه گریزی به دیگر مزیت های تبدیل سیم های مسی به کابل خود نگهدار زد و اظهار داشت: کاهش خطر برق گرفتگی و کاهش خاموشی های ناشی از اتصال سیم های مسی برق در زمان بارندگی و وزش باد از دیگر مزایای اجرای این طرح است.

وی درادامه یادآورشد:درراستای اجرای این پروژه اکنون ۹۰ کیلومتر شبکه سیمی شهری و روستای این شهرستان به کابل خودنگهدار تبدیل شده که ازاین متراژ۷۳ کیلومتر آن شهری و ۱۷ کیلومترآن روستای است.

وی درادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بحث تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار و تجهیزات برق عنوان کرد: تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار یکی از این اقدامات بوده که در بحث کاهش سرقت‌ها بسیار اثرگذار است. که در این راستا شبکه سیمی شهر پرجمعیت شهرصاحب درشهرستان سقز بطول ۷۷۹۸ متر با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیاردو ۲۰۰ میلیون ریال  به کابل خودنگهدار تبدیل و همچنین رفع ضعف ولتاژ و رفع حریم نیزدراین شهر مرتفع گردید.

وی در ادامه افزود:‌ درراستای اجرای این پروژه ۹۱۹۶متر از شبکه سیمی روستاهای بزرگ و پرجمعیت (ایرانخواه و سرا) دراین شهرستان نیز با اعتباری بالغ بر۱۶ میلیاردو ۴۵۰ میلیون ریال بصورت به کابل خودنگهدار تبدیل شد

وی در پایان ابراز امیدواری کرد تا پایان سال ۱۴۰۱ کل شبکه سیمی این شهرستان به کابل خودنگهدار تبدیل شود

image_pdfimage_print