تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۹
تاریخ بروزرسانی: ۴ مرداد ۱۳۹۹

مدیر توزیع برق شهرستان دیواندره از اتمام طرح عملیات نصب و اصلاح تعداد 450 دستگاه کنتور دیماندی و غیر دیماندی درقالب طرح ملی فراسامانه هوشمند اندازه گیری و مدیریت انرژی (فهام) این شهرستان تا پایان خرداد ماه 99 با اعتباری بالغ بر 8میلیاردو سی میلیون ریال خبر داد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان محمد امین حریقی مدیر توزیع برق شهرستان دیواندره در تشریح این خبر گفت: با جایگزینی کنتورهای هوشمند مشترکان دیگر می‌توانند بصورت لحظه ای، میزان برق مصرفی خود را بررسی و از آن اطلاع پیدا کنند از طرف دیگر این مدیریت با نصب کنتورهای هوشمند ،به‌راحتی می توان  بار شبکه را مدیریت نماید.

وی در ادامه با بیان اینکه با اجرایی شدن طرح فهام ،دخالت و خطای نیروی انسانی در قرائت و صدور صورتحساب بشدت کاهش خواهد یافت، تصریح کرد:کاهش تلفات غیر فنی ، مانیتورینگ تلفات فنی شبکه توزیع ، افزایش کیفیت خدمات دهی و کاهش مدت زمان قطعی برق و نظارت بر کیفیت ولتاژ تحویلی به مشترکین از جمله مزایای اجرای شدن این طرح ملی است.

حریقی در ادامه اذعان داشت: درراستای هوشمند سازی لوازم اندازه گیری تعداد ۲۴۷ دستگاه کنتور دیماندی و غیردیماندی در سه ماهه نخست سال جاری با اعتباری بالغ بر ۲ میلیاردو۲۳۰ میلیون ریال نصب و راه اندازی گردید.

 وی در ادامه افزود: جایگزین نمودن کنتور های هوشمند به جای کنتورهای قدیمی دیماندی و غیردیماندی مشترکین در بخش های خانگی و کشاورزی با هدف اصلاح لوازم اندازه گیری، تعداد۲۰۳ دستگاه نیز با اعتباری بالغ بر ۵ میلیاردو ۸۰۰میلیون ریال هزینه شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: فعالیت‌ها و کارهای خوبی در این مدت در بحث فناوری‌های نوین صورت گرفته است و با بستر ‌سازی‌های مناسبی که در حال انجام است، افق‌های روشنی از لحاظ تحول مهندسی شبکه‌های توزیع برق در سطح شهرستان دیواندره پیش‌بینی شده است .

image_pdfimage_print