تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
تاریخ بروزرسانی: ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

مدیر توزيع برق شهرستان دهگلان از پایان جابجایی و بازآرایی شبکه 20 کیلو ولت روستای کروندان این شهرستان با اعتباری بالغ بر 1 میلیارد و بیست و پنج میلیون ریال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان کیومرث آقامحمدی در تشریح این خبر گفت:بازآرایی و بهینه سازی شبکه توزیع برق از جمله پروژه هایی هستندکه به وسیله آن ها می توان با صرف کمترین هزینه ممکن، تا حدی به اهداف مذکور رسید

وی در ادامه اذعان داشت: پس از بازدید و بررسی به عمل آمده، خط ۲۰ کیلو ولت موجود به علت افزایش ساخت و سازها در روستا ،تجاوز به حریم الکتریکی ، افزایش تقاضا جهت جابجایی شبکه و همچنین در  راستای اجرای طرح هادی در روستا جابجایی و بازآرایی شبکه بیست کیلو ولت روستا در دستور کار قرارگرفت.

وی در ادامه افزود: جابجایی و بازآرایی ۸۴۰  متر از شبکه بیست کیلو ولت روستا با اعتباری بالغ بر۱ میلیاردو بیست و پنج میلیون ریال به بهره برداری رسید.

وی در ادامه خاطرنشان کرد:هدف از اجرای این طرح رفع تجاوز از حریم شبکه الکتریکی ، پیشگیری از بروز حوادث برق گرفتگی ، ایجاد پایداری بیشتر شبکه ، حذف کانونهای خطر ساز در روستا و ایجاد آسایش و امنیت بیشتر برای ساکنین روستا نام برد.

وی در پایان یادآور شد: بزرگترین مزیت استفاده از این طرح نسبت به روش های دیگر، هزینه اجرای بسیار کم آنها ، کاهش تلفات و بهبود پروفیل ولتاژ است.

image_pdfimage_print