تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۸
تاریخ بروزرسانی: ۵ اسفند ۱۳۹۸

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کردستان از افتتاح 53 پروژه در ایام‌ دهه فجر با اعتبار بیش از 188 میلیارد و 383 میلیون ریال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان هیوا لهونیان در تصریح این خبر گفت: شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان از ابتدای پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی تاکنون هم‌راستا با سایر شرکت‌های موفق در عرصه تأمین برق کشور، عملکرد موفقی در حوزه توزیع و فروش انرژی الکتریکی داشته است.

هیوا لهونیان با بیان اینکه در حال حاضر تعداد مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان بالغ بر ۶۵۴ هزار مشترک است، افزود: هم اکنون ۱۰۰ درصد مناطق شهری و نزدیک به ۱۰۰ درصد مناطق  روستایی بالای ده خانوار استان، از نعمت برق برخوردارند.

وی در ادامه به برنامه‌های مناسبتی دهه فجر نیز اشاره کرد و گفت: ۵۳ پروژه در شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان با اعتباری بالغ بر  ۱۸۸ میلیارد و ۳۸۳ میلیون ریال در دهه فجر افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

لهونیان در ادامه با اشاره به ۵۳ پروژه قابل افتتاح شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در دهه مبارک فجر اذعان داشت: در شهرستان سنندج ۶ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۶/۱۴ میلیارد ریال در دهه مبارک فجر افتتاح و به بهره برداری می رسد به همین مناسبت ۵ پروژه در شهرستان بانه و ۴ پروژه در شهرستان بیجار نیز با اعتباری بالغ بر ( به ترتیب )  ۹۱/۱۳ و  ۴۷/۲۱        میلیارد ریال افتتاح می گردد، همچنین ۴ پروژه در شهرستان مریوان و ۵ پروژه در شهرستان دیواندره با اعتباری بالغ بر ۹۴/۱۵ و  ۸۲/۱۷   نیز پروژه های خود را در دهه مبارک فجر افتتاح می کنند.

وی به  ۱۴پروژه شهرستان قروه اشاره کرد و بیان کرد: از این تعداد ۱۳ پروژه افتتاح و یک پروژه در دهه مبارک فجر کلنگ زنی می گردد. اعتبار لازم برای کل پروژه های شهرستان قروه ۴۲/۵۱ میلیارد ریال می باشد، وی در ادامه بیان داشت به همین مناسبت ۲ پروژه در شهرستان سروآباد و۲ پروژه در شهرستان کامیاران با اعتبار بالغ بر  ۵/۵ و ۷/۲۴ میلیارد ریال افتتاح می گردد لهونیان ادامه داد به همین مناسبت ۱۱ پروژه نیز در شهرستان سقز با اعتباری بالغ بر  ۴۶/۲۳    میلیارد ریال افتتاح و به بهره برداری می رسد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در پایان سخنان خود به اهداف عمده این پروژه ها اشاره کرد و  تأکید کرد: رفع حریم و اصلاح شبکه، رفع ضعف ولتاژ و تامین برق متقاضیان، تکخوانی نمودن روستاها، برقرسانی به روستاهای فاقد برق، تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار، اصلاح شبکه روشنایی معابر، هوشمند سازی و به روز آوری کنتور، اصلاح و رفع فرسودگی شبکه از اهداف مهم اجرای پروژه های مذکور می باشد.

 

image_pdfimage_print