تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۹
تاریخ بروزرسانی: ۲ شهریور ۱۳۹۹

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان از افتتاح 90 پروژه بزرگ برق رسانی در استان کردستان با اعتباری بالغ بر 364 هزار و 979 میلیون ریال در هفته دولت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان هیوا لهونیان در تشریح این خبر گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته دولت در سال جهش تولید تعداد ۹۰ پروژه در سطح شهرستان های تابعه استان کردستان افتتاح می گردد.

لهونیان با اشاره به مبلغ اعتبار این پروژه ها اذعان داشت: از مجموع پروژه های فوق ۱۵ پروژه با اعتبار ۱۰۱ هزار  ۱۳۵ میلیون ریال کلنگ زنی می گردد و ۷۵ پروژه دیگر با اعتباری بالغ بر ۲۶۳ هزار و ۸۴۴ میلیون ریال به بهره برداری خواهد رسید.

وی در ادامه به تلاش شرکت برای ارائه برقی مطمئن و پایدار به تمام مشترکین استان اشاره کرد و بیان داشت: عمده این پروژه ها در بخش های مربوط به برق رسانی به نقاط مرزی سطح استان، توسعه زیر ساخت های شبکه ای و بهسازی شبکه های فشار متوسط و فشار ضعیف استان است.

لهونیان  در همین خصوص گفت:  از مجموع پروژه های فوق، تعداد ۳۶ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۸۱ هزار و ۷۵۹ میلیون ریال در سطح شهر های استان و تعداد ۵۴ پروژه از پروژه های فوق با اعتباری بالغ بر۱۸۳ هزار و ۲۲۰ میلیون ریال در سطح روستاهای استان کردستان کلنگ زنی و یا به بهره برداری می رسد.

لهونیان در پایان سخنان خود گفت: افتتاح این پروژه‌ها همزمان با هفته دولت نشان از رشد و توسعه خدمات‌رسانی به مردم و ارائه برقی مطمئن و پایدار به مشترکین برق می باشد.

لازم به ذکر است بخشی از این پروژه ها در راستای کمک به توسعه زیر ساخت های اقتصادی در سال جهش تولید بوده است.

image_pdfimage_print