تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۹
تاریخ بروزرسانی: ۴ مرداد ۱۳۹۹

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان از اعلام بسته های تشویقی وزارت نیرو برای مشترکین برق مصرفی که مسئولانه مصرف می کنند خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان هیوا لهونیان در تصریح این خبر گفت: همکاری مسئولانه مشترکین برق استان در امر مدیریت مصرف برق در تابستان سال گذشته زمینه افزایش پایداری شبکه و تامین مناسب برق مشترکین استان را برای این شرکت فراهم آورد که در نتیجه این همکاری استان کردستان تابستان بدون خاموشی را در سال گذشته سپری نمود.

لهونیان در ادامه اذعان داشت: با توجه به  اهمیت مدیریت مصرف برق در تابستان ۹۹ و در راستای مسئولیت ویژه شرکت توزیع برق در ارائه برق مطمئن و پایدار به مشترکین و به منظور پیشگیری از اعمال خاموشی های ناخواسته ناشی از کمبود نیرو، همکاری همه مشترکین برق در همه بخش های خانگی ،کشاورزی، صنعتی، تجاری و عمومی با توجه به سهم قابل توجه در انرژی مصرفی استان دراجرای راهکارهای مدیریت مصرف برق، مورد انتظار است.

لهونیان در ادامه با اشاره به بسته های تشویقی وزارت نیرو در بخش خانگی افزود: در طول سال مشترکین خانگی که الگوی مصرف را رعایت می کنند ۱۶ درصد کمتر از مشترکین پر مصرف، صورتحساب بهای برق مصرفی آنان محاسبه میشود .

وی در ادامه با اشاره به بسته تشویقی برای مشترکین خانگی در فصل پیک بیان کرد: اگر مشترکین خانگی در فصل پیک ( از اول خرداد ماه تا پایان شهریور ماه )  هر ماه زیر ۳۰۰ کیلو وات برق مصرف کند و به نسبت مشابه سال قبل نیز کاهش مصرف داشته باشد، به میزان کاهش برق مصرفی، صورتحساب های آنان بستانکار خواهد شد  و این بسته های تشویقی ویژه فصل پیک ( خرداد تا شهریور ماه ) می باشد .

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان با اشاره به بخش کشاورزی و بسته های تشویقی وزارت نیرو برای این بخش گفت: مشترکین کشاورزی همکار که در ایام پیک بار تابستان ( ۱۵ خرداد لغایت ۱۵ شهریور ) از ساعت ۱۳ الی ۱۷ از برق استفاده ننمایند علاوه بر اینکه هزینه برق مصرفی آن ها در سایر ساعات شبانه روز  به صورت رایگان محاسبه خواهد شد، مشمول دریافت پاداش های تشویقی براساس دستورالعمل های وزارت نیرو خواهند شد.

هیوا لهونیان در همین خصوص گفت: علاوه بر طرح فوق، آن دسته از مشترکین کشاورزی که برای کل ۲۴ ساعت شبانه روز و در طول هفت شبانه روز  ( متوالی یا غیر متوالی ) در فاصله زمانی یکماه هیچگونه مصرفی نداشته باشند، هزینه برق مصرفی دیگر ایام ماه فوق نیز ( ۲۴ روز ) به صورت ” رایگان ” محاسبه خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به بخش صنعتی و بسته های تشویقی وزارت نیرو برای این بخش اذعان داشت: مشترکین صنعتی در صورتی که در بازه زمانی ابتدای تیرماه الی ۱۵ مرداد ماه حداقل بمدت ۵ روز کاری به منظور اجرای تعمیرات با هماهنگی قبلی قطع بار نمایند از تخفیف و پاداشهای درنظر گرفته متناسب با میزان همکاری برخوردار خواهند شد.

لهونیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بسته های تشویقی دیگری در بخش صنعتی عنوان کرد: مشترکین صنعتی که در بازه زمانی ۲۰ خرداد الی ۱۵ شهریور با کاهش بار در ساعت اوج مصرف روز ( از ساعت ۱۳ الی ۱۷ ) حداقل به مقدار ۱۰ درصد دیماند مصرفی اقدام نمایند متناسب با میزان کاهش بار و مدت زمان همکاری، مشمول دریافت پاداش خواهند شد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان با اشاره به یکی دیگر از بسته های تشویقی تحت عنوان جابه جایی تعطیلات هفتگی از روز جمعه به یکی از روزهای کاری هفته در مشترکین برق صنعتی افزود: مشترکین صنعتی می توانند در ماه های تیر و مرداد تعطیل هفتگی جمعه را به یکی از روزهای شنبه تا پنجشنبه منتقل نمایند(حداقل دوره همکاری نیز ۴ روز می باشد) و متناسب با میزان همکاری صورت گرفته، مشمول دریافت پاداش خواهند شد.

لهونیان در همین خصوص ادامه داد: مشترکین صنعتی که دارای یک شیفت کاری هستند می توانند در ماه های تیر و مرداد حداقل به مدت ۵ روز کاری اقدام به تنظیم ساعات کار خود از ۶ صبح(یا زودتر) الی ۱۳ نمایند (به نحویکه میزان برق مصرفی در بازه زمانی ۱۳ الی ۱۷ به مقدار۸۰ درصد کاهش یابد) و متناسب با میزان همکاری صورت گرفته مشمول دریافت پاداش خواهند شد.

وی با اشاره به طرح ذخیره عملیاتی شده بیان کرد: مشترکین صنعتی با قدرت برق خریداری بالای ۲۰۰ کیلووات در این طرح می توانند شرکت کنند بنحویکه در بازه زمانی فصل تابستان، توان مصرفی خود را در ساعات اوج مصرف شبانه روز( ساعت ۱۲ الی ۲۲ روزهای کاری) به تشخیص شرکت توزیع و با اطلاع رسانی حداکثر بمدت ۲۰۰ ساعت کاهش نمایند، می توانند مشمول دریافت پاداش های متناسب با میزان همکاری شوند.

هیوا لهونیان با اشاره به تاثیر استفاده موثر و مورد تأکید این شرکت از مولدهای خود تامین برق مصرفی در مدیریت مصرف برق اذعان داشت: مشترکین صنعتی در صورتیکه اقدام به استفاده از دیزل ژنراتور در محل کار( بعنوان مولد خود تامین) از ابتدای تیر ماه تا ۱۵ شهریور و از ساعت ۱۳ الی ۲۳ هرروز و حداکثر بمدت ۵۰۰ ساعت نمایند، شرکت توزیع برق کردستان اقدام به خرید برق تولیدی مورد استفاده توسط خود کارخانه یا کارگاه صنعتی نموده، و به ازای هر کیلووات ساعت برق تولید شده در صورتیکه مولد گازوئیل سوز باشد در ساعات اوج بار ۶۷۵۰ ریال و در ساعات میان باری مبلغ ۴۵۰۰ ریال پرداخت می نماید.

لهونیان در ادامه با اشاره به مولدهای خود تأمین در مشترکین عمومی ( ادارات )  تأکید کرد: درخواست ما از ادارات سطح استان استفاده از مولدهای خود تأمین در ساعت های ۱۱ الی ۱۵ می باشد که کمک شایانی به پایداری شبکه تأمین برق استان خواهد کرد  تا بتوانیم تابستانی بدون خاموشی را سپری کنیم.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در پایان سخنان خود اذعان داشت: هدف شرکت توزیع برق تامین برق مطمئن و پایدار به مشترکین خود است و این مهم در اولویت این شرکت قرار دارد، این هدف نیازمند همکاری مشترکین برق استان در ایام پیک است.

 مشترکین برق با مدیریت بهینه و همچنین مسئولانه مصرف کردن ما را در تأمین برقی مطمئن و پایدار و تابستان بدون خاموشی یاری خواهند کرد و از طرف دیگر از بسته های تشویقی متناسب با میزان همکاری، بهره مند خواهند شد.

image_pdfimage_print