بیش از ۷۳۰ ‬کیلومتر از سیم‌های مسی شرکت توزیع برق استان کردستان با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال در سال ۹۹ به کابل خودنگهدار تبدیل می‌شود

تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۹
تاریخ بروزرسانی: ۵ مرداد ۱۳۹۹

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان با اشاره به چشم انداز سال 99 اذعان داشت: بیش از 730 ‬کیلومتر از شبکه فشار ضعیف با سیم مسی در شرکت توزیع برق استان کردستان با اعتباری بالغ بر 150 میلیارد ریال در سال 99 با هدف استاندارد سازی شبکه برق به کابل خودنگهدار تبدیل می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان هیوا لهونیان در تصریح این خبر گفت: یکی از اهداف مهم شرکت برای تبدیل شبکه های سیم مسی به کابل خود نگه دار، بهسازی شبکه های فرسوده، جلوگیری از سرقت و خدمت رسانی مطلوب و مطمئن به مشترکین برق استان می باشد.

وی در ادامه بیان کرد: هدف از اجرای این طرح کاهش اتلاف انرژی، افزایش قابلیت اطمینان شبکه، کاهش مخاطرات برق گرفتگی، استاندارد سازی شبکه و کمک به بهبود مبلمان شهری دانست.

لهونیان در ادامه با اشاره به دیگر مزایای اجرای این پروژه تأکید کرد: افزایش سطح ایمنی اشخاص و تجهیزات در زمان بارندگی و وزش باد از دیگر مزایای اجرای این طرح می باشد که براساس یک برنامه مدون و طرح ریزی شده، در نظر است برای سال جاری ۱۰۰ درصد آن، محقق شود.

لهونیان در همین خصوص ادامه داد: مدیریت برق شهرستان های: قروه، مریوان و دهگلان به ترتیب با ۱۱۱٫۷، ۸۱٫۸  و ۸۰٫۵  کیلومتر و سنندج شمالی، سنندج جنوبی، سقز و کامیاران به ترتیب با ۸۰٫۶، ۷۸٫۳، ۷۳٫۸، ۶۰٫۵ کیلومتر و شهرستان های بیجار، دیواندره، سروآباد و بانه  با ۵۲، ۵۰، ۳۷٫۲ و ۲۴٫۳ کیلومتر تا پایان سال ۹۹ شبکه مسی خود را به کابل خودنگه دار تبدیل خواهند کرد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد با تلاش و پیگیری های مجدانه نسبت به تأمین اعتبارات مورد نیاز اقدام شود و با اجرای صد در صد پروژه مذکور در سال ۹۹، جذب کامل اعتبارات صورت گرفته و این موفقیت برای شرکت توزیع برق رقم خورد.

لازم به ذکر است اعتبار مورد نیاز برای اجرای این پروژه عظیم بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال محاسبه و برآورد گردیده است.

image_pdfimage_print