تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۰
تاریخ بروزرسانی: ۱۳ آذر ۱۴۰۰

تبدیل سیم مسی به کابل خودنگهدار در۸۲ روستای شهرستان سقز

مدیرتوزیع برق شهرستان سقز با بیان اینکه در حال حاضر شبکه سیم مسی  در ۸۲ روستای شهرستان سقز به کابل خودنگهدار تبدیل شده است افزود: از این تعداد ۷۰ روستا در سال جاری اصلاح و بهسازی شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان عبدالله ابراهیمی مدیرتوزیع برق شهرستان سقز گفت: به منظورحذف شبکه های فرسوده ، افزایش ضریب ایمنی شبکه، ایجاد مبلمان شهری و روستایی واستاندارد سازی شبکه پروژه تبدیل شبکه های سیمی به کابل خودنگهدار مطابق باچشم انداز تعیین شده درحال اجرا است.

وی افزود: در شش ماه نخست امسال  ۱۱۲ کیلومتر شبکه سیم مسی در شهرستان سقز با اعتباری بالغ بر ۵ میلیاردو ۵۰۰ میلیون تومان به کابل خودنگهدار تبدیل شده است.

وی در ادامه گفت : با اجرای این پروژه بخش زیادی ازمشکلات شبکه های فشارضعیف درشهرستان سقزمرتفع می شود و  بر اساس پیش بینی صورت گرفته تا پایان سال جاری ۱۶۲ کیلومتر شبکه سیم مسی به کابل خودنگهدارتبدیل خواهد شد .

ابراهیمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از ۷۰۰کیلومترشبکه سیم مسی فشارضعیف هوایی درشهرستان سقز وجود دارد اظهار داشت: به منظور مقاوم سازی شبکه نیز تاکنون ۴۸۰کیلومتر شبکه ۲۰ کیلو ولت شبکه توزیع برق در سقز مقاوم سازی شده است .

وی در پایان افزود : با هدف تقویت ساختار شبکه همزمان با دیگر پروژه های اجرایی ( تبدیل شبکه به کابل خودنگهدار / مقاوم سازی )  نسبت به تعویض و رگلاژ ۱۰۰ اصله تیر برق فشار متوسط موجود در محورهای روستایی شهرستان سقز وهمچنین اصلاح شبکه پست روستای جوشن از دیگر برنامه های مدیریت توزیع برق سقز در سال جاری عنوان کرد.

image_pdfimage_print