تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۹
تاریخ بروزرسانی: ۲۸ مهر ۱۳۹۹

مدیر توزیع برق شهرستان سقز از اجرای طرح تبدیل 2625 متر شبکه سیم مسی به کابل خودنگهدار روستاي دولت قلعه بخش خورخوره شهرستان سقزبا اعتباری بالغ بر 1 میلیارد و940 میلیون ریال خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان عطاا… نوروزی در تشریح این خبر گفت:در بسیاری از مناطق بدلیل بافت غیرمناسب روستایی و به دلیل صعب العبور بودن مناطق،امکان احداث شبکه کابلی زیرزمینی میسر نبوده و به همین دلیل استفاده از کابلهای خودنگهدار تنها راه حل جهت کاهش اختلالات در شبکه فشار ضعیف و حل مسئله استفاده غیرمجاز از شبکه برق و همچنین به عنوان راه حلی با توجیه اقتصادی مطرح شده است.

وی در ادامه افزود: هدف از اجرای این پروژه افزایش تاب آوری شبکه و کاهش خاموشی،اصلاح پروفیل ولتاژ فشار ضعیف،پیش گیری از سرقت هادیهای فشارضعیف،پیش گیری از سرقت انرژی و انشعابات غیرمجاز برق،حفظ پوشش سبز محیط زیست،رفع اتصالات سست و نوسانات ناشی ازآن، درشبکه نام برد.

وی در ادامه در بیان مزایا و دستاوردهای این طرح خاطرنشان کرد:از جمله مزایای اجرای این طرح جلوگیری از افت ولتاژ و نوسانات برق،جلوگیری از سرقت شبکه های الکتریکی و اموال عمومی،جلوگیری از استفاده و انشعابات غیر مجاز،زیباسازی مبلمان شهری وروستایی وافزایش ایمنی و جلوگیری از خطرات برق گرفتگی ناشی از حریم الکتریکی دانست.

نوروزی در ادامه گفت: طرح تبدیل شبکه فشار ضعیف هوائی  سیمی به کابل خودنگهدار در روستای دولت قلعه بخش خورخوره شهرستان سقز بطول ۲۶۲۵ متر در مدت زمان سه روز کاری با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و۹۴۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید.

image_pdfimage_print