تبدیل ۴۸ کیلومتر شبکه سیمی به کابل خودنگهداردرشهرستان دیواندره

تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۹
تاریخ بروزرسانی: ۲۵ اسفند ۱۳۹۹

مدیر توزیع برق شهرستان دیواندره از تبدیل 48 کیلومتر شبکه سیمی به کابل خودنگهدار با هدف استاندارد سازی شبکه با اعتباری بالغ بر 33 میلیاردریال دراین شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان محمد امین حریقی درتشریح این خبر گفت:با همکاری گروههای اجرایی و نظارتی عملیات تبدیل ۴۸۰۵۰ متر شبکه فشارضعیف سیمی به کابل خودنگهدار در این شهرستان به بهره برداری رسید.

وی درادامه اذعان داشت:این پروژه ها که شامل ۲۶۸۵۰ متر شبکه سیم به کابل خودنگهدار روستایی(روستاهای نساره علیا , ظفرآباد , ینگی کند , شالیشل , کسنزان , قلعه روتله, باقرآباد , کوله و گیزمل  سفلی) , ۳۰۰۰ متر شهر زرینه و ۱۸۲۰۰ متر شبکه دیواندره همراه است با اعتباری بالغ بر ۳۳ میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.

وی در ادامه اذعان داشت : با توجه به مشکلات سرقت انرژی و تجهیزات شبکه فشار ضعیف که این امر منجر به نوسان و ضعف ولتاژ و همچنین آسیب رسیدن به وسایل الکتریکی مشترکان،درمواردی نارضایتی را در پی داشت با بررسی های بعمل آمده و برآورد انجام شده، نسبت به اصلاح و بهینه سازی شبکه سیمی فشار ضعیف و تبدیل آن به شبکه کابل خودنگهدار اقدام گردد.

حریقی در پایان ضمن تبریک سال نو و فرارسیدن عید نوروز به عموم همشهریان عزیز این نکته را نیز خاطرنشان کرد که  ۱۵ کیلومتر باقیمانده  از شبکه فشارضعیف مسی شهر دیواندره  که  تا به این لحظه به کابل خودنگهدار تبدیل نشده است در ۶ ماهه اول سال آتی عملیات آن اجرایی و به بهره برداری نیز خواهد رسید تا شهر دیواندره شهری عاری از سیم مسی باشد.

image_pdfimage_print