تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۹
تاریخ بروزرسانی: ۱۹ آبان ۱۳۹۹

جهش شرکت توزیع برق کردستان دراختصاص 13درصد از سهم تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار در کشور/1715کیلومتر از شبکه سیمی فشار ضعیف استان با اعتباری بالغ بر500میلیارد ریال به کابل های خودنگهدار تبدیل شده است

جهش شرکت توزیع برق کردستان در اختصاص ۱۳درصد از سهم تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار در کشور/۱۷۱۵کیلومتر از شبکه سیمی فشار ضعیف استان با اعتباری بالغ بر۵۰میلیارد تومان به کابل خودنگهدار تبدیل شده است

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان، معاونت برنامه ریزی و مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان گفت: به منظور جلوگیری از سرقت انرژی و بهسازی شبکه برق بیش از یک هزار و ۷۱۵کیلومتر از شبکه سیمی فشار ضعیف استان به کابل های خودنگهدار تبدیل شده است.

عبید علیمحمدی درراستای انجام طرح تبدیل شبکه سیمی فشار ضعیف به کابل های خود نگهدار اظهار کرد: اجرای این طرح که از اواخر سال۹۷ دراستان شروع شده است با هدف تامین برق پایدار، نوسازی شبکه برق، ایجاد مبلمان شهری و روستایی، کاهش سرقت و جمع آوری انشعابات غیرمجازانجام شده است .

وی افزود: با آغازبه کاراین پروژه در پایان سال۹۷ تنها۱۳ درصد معادل(۷۱۷کیلومتر) شبکه فشار ضعیف استان را کابل های خود نگهداربه خود اختصاص می داد که کردستان را در آخر جدول رتبه بندی شرکت های توزیع برق کشور قرار داده بود.

معاونت برنامه ریزی و مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان درادامه تصریح کرد: در اواخر سال۹۸ استفاده از کابل های خودنگهداردراستان با۵ درصد افزایش نسبت به سال۹۷ به یک هزار و ۲۰کیلومتر رسید که به نوعی آغاز پیشرفت استان در این زمینه  و رسیدن به رتبه۳۵ کشوری در میان شرکت های توزیع برق بود.

وی درادامه اظهار داشت: از اواخر سال۹۶تا به امروز یک هزار و ۷۱۵کیلومتر از شبکه سیمی استان به کابل خودنگهدار تبدیل شده است که ۷۰۰کیلومتر آن درهفت ماهه اول سال جاری تحقق یافته که سبب صعود هفت پله ای استان از رتبه۳۵کشوری به رتبه۲۷شده است.

علیمحمدی ابراز امیدواری کرد: تا پایان سال ۱۴۰۱ تمام۵هزار و ۷۳۳کیلومتر شبکه فشار ضعیف هوایی باقی مانده استان را به شبکه کابل های خودنگهدار تجهیز کنیم.

معاونت برنامه ریزی و مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان یادآورشد: پیش بینی ما تا اواخر سال جاری تبدیل ۲هزار و ۳۱۳ کیلومتر شبکه سیمی به کابل های خودنگهدار است که در صورت تحقق آن رتبه استان را به رتبه۱۷کشوری ارتقا خواهیم داد.

وی ادامه داد: خوشبختانه با تبدیل شبکه سیمی به کابل های خودنگهدار درحال حاضر در شهر سروآباد هیچ گونه شبکه سیمی وجود ندارد و پیش بینی می کنیم که تا پایان سال جاری در شهرستان کامیاران و شهر دهگلان نیز شبکه  کابل های خودنگهدار را جایگزین کل شبکه فشارضعیف سیمی کنیم.

علیمحمدی با اشاره به هزینه های انجام شده درسال۹۹ برای تبدیل شبکه سیمی به کابل های خود نگهدار گفت: درسال جاری قریب به۵۰۰ میلیارد ریال برای تبدیل شبکه سیمی به کابل های خودنگهدار در استان هزینه شده است.

معاونت برنامه ریزی و مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان خاطرنشان کرد: با اجرای طرح تبدیل شبکه سیمی فشارضعیف به کابل های خودنگهدار درمدیریت توزیع برق شهرستانهای تابعه با هدف اصلی بهبود ولتاژ تحویلی به مشترکین  و بهینه سازی شبکه توزیع برق، گام مهمی را برای تامین برق پایدارمشترکین استان برداشته ایم.

وی افزود: براساس گزارش های شرکت توانیر که آخرهرماه منتشر می شود، در سال جاری قریب به پنج هزار و ۵۰۰کیلومترشبکه سیمی  در کشور به کابل خودنگهدار تبدیل شده است که شرکت توزیع برق استان کردستان توانسته است ۱۳درصد از این عملکردرا به خود اختصاص دهد که  نشان دهنده جهش مناسب و قابل توجه استان در بهسازی شبکه برق است.

علیمحمدی درپایان بیان کرد: در سال جاری قریب به ۷۰۰ کیلومتر معادل ۵/۲ برابر سال ۹۸ شبکه سیمی استان به کابل های خودنگهدار تبدیل شده است که علاوه بر بهبود وضعیت انتقال برق برای مشترکین استان اشتغال بیش از ۱۰۰ سیمبان  استان را نیز به همراه داشته است.

 

 

 

image_pdfimage_print