شبکه برق دو روستای کاکاعباس و فتح آباد بیجار اصلاح شد

تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۰
تاریخ بروزرسانی: ۲۲ دی ۱۴۰۰

مدیر توزیع برق شهرستان بیجار از اصلاح و بهسازی شبکه فشار متوسط وفشار ضعیف روستاهای کاکاعباس و فتح آباد در راستای اجرای طرح بهارستان(اصلاح و بهسازی شبکه برق ۴۲۰ روستا در سال جاری) خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان، هادی محمدمرادیان مدیر توزیع برق شهرستان بیجار با بیان اینکه عدم رعایت فاصله قانونی واحدهای مسکونی با شبکه های توزیع برق و ساخت و سازهای غیراصولی و نامتعارف در سال های گذشته علی الخصوص در روستاها منجر به بروز مشکلات عدیده برای مردم و شرکت های توزیع نیروی برق شده است ، گفت : بازدید و بررسی وضعیت رعایت حریم شبکه های برق در سطح شهرستان بیجار به صورت جدی پیگیری و بهسازی و بازآرایی شبکه های برق در مناطقی که حریم خطوط برق رعایت نشده ، در دست اقدام است .

وی افزود: در همین راستا و به منظورصیانت از حریم تاسیسات الکترونیکی ۳۴۷۰ متر شبکه فشار ضعیف و ۷۸۵ متر شبکه فشار متوسط در روستاهای کاکاعباس و فتح آباد از توابع بخش چنگ الماس این شهرستان اصلاح و بهسازی شد.

وی همچنین با اشاره به اینکه همزمان با اجرای این پروژه یک دستگاه پست هوایی ۵۰ کیلو ولت آمپر در این منطقه اصلاح شد افزود:  در مجموع بیش از ۶ میلیارد و ۸۱۰ میلیون ریال اعتبار برای اصلاح و بهینه سازی شبکه برق این دو روستا هزینه شده است.

محمد مرادیان در پایان خاطر نشان ساخت : افزایش قابلیت اطمینان خطوط برق ‌رسانی، پیشگیری از سرقت شبکه ، جابجایی پایه از معبر و رفع کانون‌های خطر ، رفع و رعایت حریم شبکه برق ، کاهش  خاموشی های ناخواسته و افزایش رضایت مندی مشترکان ، از مهمترین اهداف این پروژه  محسوب می شود .

image_pdfimage_print