تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۹
تاریخ بروزرسانی: ۲۷ دی ۱۳۹۹

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان از اجرای مانور سراسری تعمیرات و بهینه‌سازی شبکه‌های توزیع برق در استان همزمان با سراسر کشور با محوریت تعديل روشنايي معابر عمومی، مقابله با انشعابات و برق‌هاي غيرمجاز در روزهای پایانی دی ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان هیوا لهونیان در تشریح این خبر گفت: با توجه به مقارن شدن با فصل سرما و افزایش برودت هوا و اولویت شرکت گاز در تأمین سوخت مشترکین خانگی و کاهش سهمیه سوخت نیروگاههای گازی سطح کشور اقداماتی در راستای جلوگیری از خاموشی های ناخواسته انجام گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به کاهش تولید برق نیروگاهی در شرایط فعلی افزود: به جهت کاهش بخشی از فشار موجود بر روی نیروگاههای گازی سطح کشور و جلوگیری از قطعی های ناخواسته برق، ضرورت بکارگیری تدابیر لازم در راستای مدیریت بار دوچندان می‌شود.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در ادامه سخنان خود بیان داشت: در این مانور که همزمان در ۱۰ شهرستان‌ استان کردستان با حضور ۵۲ اکیپ اجرایی شرکتی و پیمانکاری مشتمل بر ۲۰۳ نفر برگزار گردید هدف از اجرای این پروژه را، نعدیل روشنایی معابر و مقابله با برق‌های غیرمجاز دانست.

هیوا لهونیان در پایان سخنان خود گفت: کمبودها، نواقص، مشکلات اجرایی موجود در انجام کار جهت رفع در مانورهای آتی مشخص و همچنین شاخص‌های عملکردی مدنظر قبل و بعد از انجام مانور ثبت و میزان حجم کار پیش‌بینی شده و بهبود آن، مورد پایش قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است فرماندهی عملیات از طریق امور دیسپاچینگ و فوریت‌های برق در شرکت توزیع برق کردستان بود و مسئول اجرای مانور توسط مدیر برق شهرستان های تابعه، به‌عنوان مجری عملیات و  هماهنگ‌کننده‌ی اکیپ‌ها و ۲ اکیپ نظارت عالیه حوزه ستادی مشتمل بر ۶ ‌نفر از همکاران حوزه‌ی معاونت بهره‌برداری و دیسپاچینگ، به‌عنوان ناظر بر انجام کار، بر عملکرد اجرایی اکیپ‌های عملیاتی به لحاظ ایمنی و فنی نظارت داشتند.

image_pdfimage_print