تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸
تاریخ بروزرسانی: ۲۵ دی ۱۳۹۸

مدیرتوزیع برق شهرستان سقز از سرقت 500 کیلو سیم مسی از شبکه های برق این شهرستان به ارزش 600 میلیون ریال خبر داد

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق کردستان عطااله نوروزی مدیر برق شهرستان سقز در تشریح این خبر گفت: سرقت سیم و کابل های برق در کشور افزایش چشمگیری یافته و به معضلی  برای این مدیریت تبدیل شده است.

وی در ادامه اذعان داشت:سرقت سیم های برق علاوه بر ضرر و زیان مالی مستقیم به ادارات برق، موجبات قطع برق شهروندان، جلوگیری از خدمات رسانی مناسب به مشترکین، سبب بروز سانحه برق گرفتگی سارقین در حین سرقت وآسیب دیدن جدی بعضی از وسایل برقی مشترکین و به تبع آنها سبب بروزمشکلات  فرهنگی و اجتماعی قابل توجهی شده است.

عطااله نوروزی در ادامه افزود: در طول دو ماه گذشته سارقان اقدام به سرقت ۵۰۰ کیلو سیم نمره ۲۵ و ۳۵ به ارزش ۶۰۰ میلیون ریال کرده و مشکلاتی را برای مردم آن مناطق و همچنین این نهاد خدمات رسان در ترمیم و بازسازی شبکه فراهم کرده است.

وی در پایان اظهار داشت: چنانچه در ساعات اولیه شبانه روز (مخصوصاً حدفاصل ساعت ۱ بامداد تا ۶ صبح) اگر فرد یا افرادی را در حال انجام عملیات فنی بر روی تاسیسات و تجهیزات برق و یا در حال بالا رفتن از تیر برق حتی ملبس به یونیفرم اداره برق مشاهده نمودند بلافاصله مراتب را به پلیس ۱۱۰ و یا اتفاقات برق(۱۲۱) اطلاع دهند.

image_pdfimage_print