مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان خبر داد: بیش از ۱۰۷ هزار قبض برق مصرفی مشمول طرح ” برق امید ” شد و از تخفیف ویژه و برق رایگان بهره مند شدند

تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۹
تاریخ بروزرسانی: ۱۹ بهمن ۱۳۹۹

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان از تعداد بیش از 107 هزار قبض مصرفی ( از اول آبان ماه تا نیمه اول بهمن ماه ) که حداقل یک دوره یا بیشتر مشمول " طرح برق" امید شده اند، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان هیوا لهونیان در تشریح این خبر گفت:  طرح ” برق امید ” از اول آبان ماه در سراسر کشور اجرا شد، در این طرح، مشترکان به سه دسته کم مصرف، خوش مصرف و پر مصرف تقسیم می شوند که در این میان بهای برق مصرفی کم مصرف ها با ۱۰۰ درصد تخفیف ( به صورت رایگان ) محاسبه می گردد.

وی در ادامه افزود: کم مصرف ها به مشترکینی اطلاق می گردد که در ماه های گرم سال ( خرداد، تیر، مرداد و شهریور ) مصرف ماهانه آن ها کمتر از ۱۰۰ کیلووات ساعت و برای ماه های غیر گرم سال متوسط ماهانه انرژی برق آن ها کمتر از ۸۰ کیلووات ساعت است،در راستای اجرای این طرح در بازه زمانی فوق، تعداد بیش از ۱۰۷ هزار قبض برق مصرفی، مشمول طرح ” برق امید ” شده اند و از تخفیف ویژه و یا برق رایگان بهره مند شدند.

لهونیان در خصوص مشترکین خوش مصرف گفت: در همان بازه فوق تعداد قبض مشترکین خوش مصرف نیز ۴۱۹ هزار و ۲۸۵ فقره می باشد، این دسته از مشترکین در ماه های گرم سال ( خرداد، تیر، مرداد و شهریور ) مصرف ماهانه آن ها بین ۱۰۰ تا ۳۰۰  کیلووات ساعت و برای ماه های غیر گرم سال متوسط ماهانه انرژی برق آن ها بین ۸۰ تا ۲۰۰ کیلووات ساعت بوده است.

هیوا لهونیان افزود: مشترکین پر مصرف، در ماه های گرم سال ( خرداد، تیر، مرداد و شهریور ) مصرف ماهانه آن ها بالاتر از ۳۰۰  کیلووات ساعت و برای ماه های غیر گرم سال متوسط ماهانه انرژی برق آن ها بالاتر از ۲۰۰ کیلووات ساعت بوده است و در این راستا تعداد قبوض این دسته از مشترکین در بازه فوق ۲۱۹ هزار و ۸۰۴ فقره بوده است.

لازم به ذکر است تعداد کل قبوض الکترونیکی صادر شده از اول آبان ماه تا نیمه اول بهمن ماه بیش از ۷۹۳ هزار و ۶۱۰ فقره بوده، که از این تعداد، ۶۱۶ هزار و ۶۹۷ قبض شهری و ۱۷۶ هزار و ۹۱۳ قبض روستایی بود.

 

 

 

image_pdfimage_print