مشکل ضعف ولتاژ شهرک هلال احمر کامیاران مرتفع گردید

تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۴۰۱
تاریخ بروزرسانی: ۲۷ شهریور ۱۴۰۱

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان کامیاران از رفع مشکل ضعف ولتاژ در شهرک هلال احمر این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان، وریا شیروانی مدیر توزیع نیروی برق شهرستان کامیاران گفت:با هدف توسعه پایدار و ایجاد ظرفیت مناسب شبکه های توزیع برق در منطقه شهرک هلال احمر کامیاران پروژه رفع ضعف ولتاژ با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات داخلی شرکت و ظرفت مدت یک هفته به بهره برداری رسید.

وی افزود: جهت اجرای این پروژه ۱۰۰ متر شبکه فشارضعیف هوایی  با کابل خود نگهدار احداث و یک دستگاه پست اختصاصی  با قدرت  ۲۰۰ کیلو ولت آمپر به ۴۰۰ کیلو ولت آمپر افزایش ظرفیت و به پست عمومی تبدیل شده و ۶۶ متر شبکه فشارضعیف زمینی به منظور فیدرگیری از پست یاد شده محل  احداث شده است .

شیروانی با تاکید بر اینکه این پروژه ضمن رضایت مشترکین منجر به استاندارد سازی شبکه شده است، گفت:افزایش قدرت پست موجود در مرکز بار موجب کاهش طول فیدرهای فشار ضعیف در پست های همجوار شده است .

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان کامیاران اظهار داشت: با اجرای پروژه رفع افت ولتاژ ، ضمن ارتقاء کیفیت برق اهالی محل  پایداری و قابلیت اطمینان شبکه به میزان قابل توجهی افزایش یافته و با توسعه مراکز مسکونی و تجاری در منطقه یاد شده محدودیتی در نصب انشعاب جدید نخواهد بود.

لازم به ذکراست این پروژه با اجرای واحد مهندسی، مشارکت اکیپ های خط گرم و بهره برداری انجام و با توجه به اهمیت موضوع در کمترین زمان ممکن به بهره برداری رسید.

image_pdfimage_print