تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۹
تاریخ بروزرسانی: ۲۱ بهمن ۱۳۹۹

معاونت برنامه ریزی و مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان از تبدیل 1100 کیلومتر شبکه سیم مسی به کابل خودنگهدار در ده ماهه اول سالجاری در استان کردستان خبر داد و گفت: این رقم در سالجاری، عملکرد مطلوبی را نشان می دهد و عملکرد این ده ماهه معادل عملکرد ده سال گذشته بوده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان عبید علیمحمدی در تشریح این خبر گفت:  تبدیل شبکه سیم مسی به کابل خود نگهدار در شبکه توزیع برق استان از ۱۰ سال قبل آغاز گردیده است، در همین راستا تا پایان سال ۹۸ حجم فیزیکی تبدیل شبکه سیم مسی به کابل خود نگهدار  جمعا ۱۰۲۰ کیلومتر بوده است .

علیمحمدی در ادامه با اشاره به اجرای پروژه بزرگ تبدیل شبکه سیم مسی به کابل خود نگهدار  طبق برنامه ریزی دقیق و منسجم در آغاز سال ۹۹  اذعان داشت:  از ابتدای سالجاری تا نیمه اول بهمن ماه  ۱۱۰۰ کیلومتر شبکه سیم مسی به کابل خودنگهدار تبدیل شده است که نسبت به عملکرد سال قبل که ۲۱۵ کیلومتر بوده است و رشد  بیش از ۴۰۰ درصدی را نشان می دهد.

وی در ادامه افزود: از آنجا که تبدیل ۲۰۰۰ کیلومتر از شبکه های مسی به کابل خود نگهدار در سال ۹۹ در دستور کار قرار گرفت، اجرای این طرح علیرغم شرایط اجتماعی ناشی از شیوع ویروس کرونا و شرایط متغیر بودن قیمت اجناس ناشی از تحریم های ظالمانه که بر کشور تحمیل شده است تاکنون نزدیک به ۵۵  درصد پیشرفت فیزیکی، حاصل شده است .

معاونت برنامه ریزی و مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در ادامه با اشاره به اهداف اجرایی این پروژه عظیم بیان کرد: افزایش پایداری شبکه، کاهش سرقت سیم، کاهش انشعابات غیر مجاز، افزایش ایمنی مشترکین و تجهیزات، حفاظت از محیط زیست  و جلوگیری از قطع درختان، ایجاد مبلمان شهری و روستایی مناسب، رفع حریم برای مستحدثات که در حریم شبکه قرار داشتند و در نهایت استاندارد سازی شبکه توزیع برق در سطح استان از اهداف اساسی اجرای این پروژه عظیم است.

عبید علیمحمدی در ادامه سخنان خود گفت: امید داریم تا پایان ۱۴۰۱ کل شبکه فشار ضعیف استان را که بالغ بر ۵۷۰۰ کیلومتر است به کابل خود نگهدار تبدیل نمائیم .

علیمحمدی در پایان سخنان خود گفت:  برای تبدیل ۱۱۰۰ کیلومتر شبکه سیم مسی به کابل خود نگهدار در سطح استان کردستان اعتباری بالغ بر  ۱۰۶ میلیارد تومان تاکنون هزینه شده است.

 

 

 

 

image_pdfimage_print