تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
تاریخ بروزرسانی: ۲ خرداد ۱۴۰۰

معاونت فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان از لزوم کاهش مصرف 150 مگاواتی در استان کردستان به منظور گذر از تابستان بدون خاموشی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان هیوا خرم در تشریح این خبر گفت: در سال جاری، با توجه به بارندگی های اندک و وجود ویروس کرونا در کشور که باعث می گردد مشترکین زمان بیشتری در خانه بمانند، پیش بینی می کنیم میزان مصرف برق شیب افزایشی به خود بگیرد که این مساله با توجه به ایجاد محدودیت تولید در نیروگاه های برق آبی نگران کننده است.

وی افزود: در استان کردستان حدود ۵۵۰ تا۶۵۰ مگاوات برق مصرفی داریم که براساس ابلاغ توانیر باید۱۵۰ مگاوات از این مقدار صرفه جویی گردد که این میزان معادل یعنی یک چهارم مصرف انرژی کل استان است.

معاون فروش و خدمات مشترکین با بیان اینکه در استان کردستان ۱۲درصد مصرف انرژی برق در بخش صنعت، ۲۵ درصد در بخش کشاورزی و حدود ۴۵ درصد خانگی است اذعان داشت: تلاش می کنیم با برنامه ریزی های دقیق و مدون و با همکاری بخش صنعت و کشاورزی و کاهش مصرف با مدیریت مصرف برق از تابستان امسال بدون خاموشی گذر کنیم.

خرم در پایان سخنان خود افزود : تعداد مشترکین برق استان بیش از  ۶۸۳ هزار مشترک می باشد که بیش از ۶۵۳ هزار مشترک آن یعنی حدود ۹۴ درصد این مشترکین در بخش خانگی و تجاری هستند و اگر این مشترکین همکاری لازم در ساعات اوج مصرف را با شرکت توزیع برق  داشته باشند با کمبود انرژی برق مواجه نخواهیم شد و از تابستان بدون خاموشی گذر خواهیم کرد.

image_pdfimage_print