تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۹
تاریخ بروزرسانی: ۲۷ مرداد ۱۳۹۹

مدیر توزیع شهرستان بانه از نصب اسپیسر در شبکه فشار ضعیف به منظور جلوگیری از سرقت سیم مسی دراین شهرستان خبر داد

به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان ارسلان محمدی مدیر توزیع برق بانه درتشریح این خبر گفت: هدف از اجرای این طرح جلوگیری از برخورد فازها و قطعی برق در شبکه های فشار ضعیف در اثر باد، باران ، برف، یخ زدگی و برخورد شاخه درختان و همین طور جلوگیری از سرقت سیم های شبکه در مناطق شهری و روستایی و مناطق صعب العبور نام برد.

وی در ادامه اذعان داشت:باتوجه به کاهش چشمگیر سرقت سیم مسی در شبکه فشار ضعیف بعد از نصب اسپیسر در چند محله آلوده به سرقت در سال گذشته و کاهش مشکلات ناشی از برخورد فازها به همدیگر و سوختن وسایل برقی مشترکین این طرح در دستور کار شرکت قرار گرفت.

وی در ادامه از برخی مزایای استفاده از اسپیسر در شبکه خاطرنشان کرد: از دیگر مزایای استفاده از اسپیسر دارای سیستم محدود کننده قدرت کشش جهت جلوگیری از بروز خسارت به سایر تجهیزات شبکه پس از وقوع زمین لرزه، مقاومت در مقابل رطوبت %۱۰۰ ، سرما و گرما دمای +۸۵ تا -۴۵ درجه سلسیوس، زیبایی شبکه های فشار ضعیف و جلوگیری از به هم خوردن آرایش شبکه، نصب بسیار ساده و سریع می توان نام برد.

محمدی در ادامه گفت: در اکثر سرقتهای صورت گرفته،سارقان با قطع کردن پایینترین رشته سیم مسی بعد از افتادن آن بر روی زمین در مدت زمان کوتاهی اقدام به سرقت و جمع آوری شبکه مینمودند،اما با استفاده از لوله سبک پلی اتیلن زمانی که همه سیمها در دو نقطه مابین یک اسپن به هم وصل شوند امکان افتادن سیم بعد از قطع کردن آن وجود ندارد و عملا امکان سرقت یک فازکاهش میابد.

مدیریت توزیع برق شهرستان بانه در ادامه عنوان کرد:بعد از تجربه موفق نصب اسپیسر در چند محله و کاهش چشمگیر سرقت سیم مسی در این شهرستان،تعداد ۵۰۰ عدد اسپیسر دیگر نیز با اعتبار پنجاه ویک میلیون ریال در محله های پیرمراد-دوکانان-کمربندی ۲ و دامنه آربابا نصب گردید .

وی در پایان اظهار داشت: در سال گذشته چندین فقره سرقت سیم مسی در مناطق یاد شده رخ داده بود که امید است با صرف هزینه اندک و نصب اسپیسر در این نواحی ،امکان سوء استفاده بیشتر از شبکه فشار ضعیف توسط سارقان سلب گردد.

image_pdfimage_print