تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۸
تاریخ بروزرسانی: ۲۵ تیر ۱۳۹۸

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان از راهکارهای کاهش مصرف ارائه شده توسط وزارت نیرو برای واحدهای صنعتی خبر داد و تصریح کرد: واحدهای صنعتی اگر زمان خاموشی دستگاه های خود را به ساعت های اوج بار شبکه ( ساعت ۱۲ الی ۱۶ ) منتقل کنند مشمول دریافت پاداش و تخفیف خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان هیوا لهونیان بیان کرد: مشترکین صنعتی در صورت همکاری با شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در راستای مدیریت مصرف برق علی الخصوص در ساعات اوج بار،  می توانند از مزایای همکاری و تشویق های اعمالی برخوردار شوند.

لهونیان با اشاره به ۶ بند همکاری ارائه شده توسط وزارت نیرو  با واحدهای صنعتی افزود:  واحد های صنعتی می توانند طرح قطع بار ۲۴ ساعته ( در بازه زمانی ابتدای تیر ماه الی انتهای مرداد ماه )، که حداقل به مدت ۵ روز کاری مستمر به منظور اجرای تعمیرات انجام می دهند را با هماهنگی قبلی قطع نمایند، از پاداش های در نظر گرفته شده برخوردار خواهند شد.

کاهش بار برنامه ریزی شده در ساعات اوج مصرف در بازه زمانی ۲۰ خرداد الی ۱۵ شهریور ( از ساعت ۱۱ الی ۱۶ و یا ۱۹ الی ۲۳)  نیز از دیگر بندهای ارائه شده جهت همکاری می باشد که متناسب با کاهش بار و مدت زمان همکاری، مشمول دریافت پاداش می شوند.

هیوا لهوینان در ادامه به بند دیگری از این همکاری اشاره کرد و اذعان داشت: مشترکین صنعتی میتوانند در ماه های تیر و مرداد تعطیل هفتگی جمعه را به یکی از روزهای شنبه تا پنجشنبه منتقل نمایند(حداقل دوره همکاری نیز ۴ روز می باشد) و متناسب با میزان همکاری صورت گرفته مشمول دریافت پاداش شوند.

وی در ادامه بیان کرد: مشترکین صنعتی که دارای یک شیفت کاری هستند می توانند در ماه های تیر و مرداد حداقل به مدت ۵ روز کاری اقدام به تنظیم ساعات کاری خود از ساعت ۶ صبح(یا زودتر) الی ساعت ۱۳ نمایند (به نحویکه میزان برق مصرفی در بازه زمانی ۱۳ الی ۱۷ به مقدار۸۰ درصد کاهش یابد) و متناسب با میزان همکاری صورت گرفته مشمول دریافت پاداش شوند.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان در ادامه به طرح ذخیره عملیاتی اشاره کرد و افزود: مشترکینی که می توانند در این طرح شرکت کنند، مشترکین صنعتی با قدرت برق خریداری بالای ۲۵۰ کیلووات می باشند، بنحویکه در بازه زمانی فصل تابستان حداقل ۱۵ درصد توان مصرفی خود را در ساعات اوج مصرف شبانه روز( ساعت ۱۱ الی ۲۲ روزهای کاری) به تشخیص شرکت توزیع برق استان و با اطلاع رسانی از روز قبل، حداکثر بمدت ۲۰۰ ساعت کاهش دهند.

هیوا لهونیان در پایان به نقش مهم مولدهای خود تأمین در صرفه جویی مصرف برق در ساعات اوج بار اشاره کرد و بیان کرد: مشترکین صنعتی در صورتیکه اقدام به استفاده از دیزل ژنراتور در محل کار( بعنوان مولد خود تامین) از ابتدای تیر ماه تا ۱۵ شهریور و از ساعت ۱۱ الی ۲۳ هر روز و حداکثر بمدت ۵۰۰ ساعت نمایند، شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان اقدام به خرید برق تولیدی مورد استفاده توسط خود کارخانه نموده، و به ازای هر کیلووات ساعت برق تولید شده ( در صورتیکه مولد گازوئیل سوز باشد)  مبلغ ۴۵۰۰ ریال پرداخت می نماید.

لازم به ذکر است مشترکین واحدهای صنعتی برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به واحدهای دفتر مدیریت مصرف شهرستان های تابعه مراجعه کنند و یا از طریق سایت شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان از مشوق های در نظر گرفته شده با خبر شوند.

image_pdfimage_print