تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
تاریخ بروزرسانی: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷

مدير توزيع برق شهرستان قروه خبر داد: در راستای ساماندهي قرائت و توزيع قبوض مصرفي مشترکين برق روستايي و جمع‎آوري انشعابات غيرمجاز کنتور برق 16 روستاي شهرستان قروه، برداشت اطلاعات و تكخواني شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان، فرهاد میمنت‌آبادی، «تکخوانی کنتور برق روستایی» را یکی از مطالبات همیشگی اهالی روستاها و مقامات محلی دانست و گفت: با توجه به اینکه یکی از دغدغه‌های مشترکین روستایی پرداخت هزینه برق مصرفی متناسب با میزان مصرف است، تلاش می‌شود تا با تکخوانی کنتور این مشکل را مرتفع ساخت.

وی افزود: بر این اساس با هماهنگی دهیاری‌ها و اعضای شورای اسلامی روستاهای تابعه شهرستان قروه، پس از تست لوازم اندازه‌گیری و اصلاح انشعابات دارای ایراد، مراحل تکمیل پرونده، برداشت اطلاعات و بهینه‌سازی شبکه برق روستاهای این شهرستان در دستور کار قرار گرفت.

مدیر توزیع برق شهرستان قروه با اشاره به اینکه اعتبار اجرای این طرح از محل اعتبارات داخلی شرکت تأمین شد، افزود: در مرحله نخست تکخوانی کنتور روستاهای «قوچاق»، «پرپیشه»، «شیخ جعفر»، «شهابیه»، «سیلاب»، «نیازبلاغ»، «قاورمه‌دره»، «اسلام آباد»، «فیروز آباد» و «روستای کلودخانی علیا» اجرایی شد.

وی با بیان اینکه در فاز نخست اجرای این طرح، تعداد ۸۹۵ مشترک برداشت اطلاعات، ایجاد سابقه و تکخوانی شد، خاطرنشان کرد: اطلاعات شش روستای «کنگره»، «تازه‌آباد سرابقحط»، «طوغان»، «اوچبلاغ»، «سنگین‌آبادن و «قره‌بلاغ» با ۸۰۵ مشترک برداشت شده و تا پایان سال ایجاد سابقه و توزیع قبوض این روستاها نیز عملیاتی خواهد شد.

میمنت‌آبادی در پایان یادآور شد: با جذب اعتبار موردنیاز در آینده تمامی روستاهای سطح شهرستان قروه از حالت بازفروش خارج و به تکخوانی تغییر وضعیت داده خواهد شد.

image_pdfimage_print